Od 03-12-2018 na terenie UE zaczął obowiązywać zakaz geoblokowania przez sklepy internetowe z uwagi na miejsce zamieszkania klienta oraz zakaz stosowania innych form dyskryminacji zagranicznych klientów.
Sklepy internetowe są zobligowane do umożliwienia wszystkim klientom z UE zamówienia i odbioru zamówionego towaru, tak jak rodzimym konsumentom.

Obecnie żaden sklep internetowy w UE nie może odmawiać korzystania ze strony ze względu na miejsce zamieszkania.
Nie ma też prawa przekierowywać przymusowo klientów z danego kraju na rodzimą wersję językową strony internetowej - co często miało miejsce, gdy chciało się surfować po stronach w oryginalnej lub innej wersji językowej.
Zakazano ponadto innych sposobów dyskryminacji w formie geoblokowania, jak przykładowo odmawianie płatności z uwagi na prowadzenie karty kredytowej w innym kraju.
Podobnie zakazano stosowania formularzy elektronicznych, które nie mogły zostać wypełnione przez klientów z niektórych państw członkowskich UE.

Nowe regulacje nie obejmują sprzedaży gier komputerowych, e-booków oraz innych produktów chronionych prawem autorskim, a także usług transportowych i finansowych.

Kontakt
BĘDZIN
42-500, 11 Listopada 9 lok. 8
biurowiec ING, II. piętro
Sekretariat: +48 606 978 818
r.pr. Podraza: +48 572 42 50 50
Pon - Pt: 9:00 - 17:00
Godziny/terminy spotkań ustalane indywidualnie
All Rights Reserved © 2018 Made by